• ŞEHİT MÜDÜR ALTUĞ VERDİ MERSİNE DEFNEDILECEK
  ŞEHİT MÜDÜR ALTUĞ VERDİ MERSİNE DEFNEDILECEK
 • POLİSİ KANDIRAMADILAR. ALTINDAN CİNAYET ÇIKTI.
  POLİSİ KANDIRAMADILAR. ALTINDAN CİNAYET ÇIKTI.
 • TARSUS BU KONFERANSA KİLİTLENDİ
  TARSUS BU KONFERANSA KİLİTLENDİ
 • TEDBİRLER ALINSIN …
  TEDBİRLER ALINSIN …
 • MERSİNDEKİ CİNAYET KAN DONDURDU…
  MERSİNDEKİ CİNAYET KAN DONDURDU…
 • KADIZADE, “DEĞİŞİM İÇİN AKDENİZ DE BİZDE VARIZ”
  KADIZADE, “DEĞİŞİM İÇİN AKDENİZ DE BİZDE VARIZ”
 • KAMUDA YENI BAŞKAN ÖZDEN SARI
  KAMUDA YENI BAŞKAN ÖZDEN SARI
 • KARAOĞLU, HEM MERKEZDE HEMDE KIRSALDA KONUŞULAN İSİM
  KARAOĞLU, HEM MERKEZDE HEMDE KIRSALDA KONUŞULAN İSİM
 • SURİYELİLERİN İÇME VE KULLANIM SUYU DSİ DEN
  SURİYELİLERİN İÇME VE KULLANIM SUYU DSİ DEN
 • DAMLAMADA KAZA 25 YARALI
  DAMLAMADA KAZA 25 YARALI
habermedya
ŞEHİT MÜDÜR ALTUĞ VERDİ MERSİNE DEFNEDILECEK
ŞEHİT MÜDÜR ALTUĞ VERDİ MERSİNE DEFNEDILECEK

  Elim bir saldırıda şehit...

Course work-
Course work-

Writing course work: what you...

TIR SEYİR HALİNDE ALEV ALDI
TIR SEYİR HALİNDE ALEV ALDI

    DAMLAMA MEVKİNDE MEYDANA...

YEDEK PARÇA DÜKKANINDA GECE YANGIN ÇIKTI
YEDEK PARÇA DÜKKANINDA GECE YANGIN ÇIKTI

TARSUSTA GECE SAATLERİNDE YEDEK PARÇA...

POLİSİ KANDIRAMADILAR. ALTINDAN CİNAYET ÇIKTI.
POLİSİ KANDIRAMADILAR. ALTINDAN CİNAYET ÇIKTI.

    Küçük Mraç, Dövülerek...

ELEKTRİK AKIMINA KAPILDI
ELEKTRİK AKIMINA KAPILDI

Tarsus’ta elektrik direğine çıkan şahıs...

İKİ TIR BİRBİRİNE GİRDİ
İKİ TIR BİRBİRİNE GİRDİ

  Mersin Kuyulukta meydana gelen...

TARSUSTA İKİ FETÖ TUTUKLAMASI
TARSUSTA İKİ FETÖ TUTUKLAMASI

Tarsus ilçe Emniyet müdürlüğü Kom...

KORKUNÇ KAZADA İKİ KARDEŞ CAN VERDI
KORKUNÇ KAZADA İKİ KARDEŞ CAN VERDI

Dün Gözne Sarnıç mevkiinde korkunç...

TARSUSTA CİNAYET
TARSUSTA CİNAYET

Mersinin Tarsus İlçesi Tiznik mahallesinde...

MAHKUM CEZAEVİNDE INTIHAR ETTİ.
MAHKUM CEZAEVİNDE INTIHAR ETTİ.

Tarsus Cezaevi Kampüsünde 1997 doğumlu...

Order acivir eye
Order acivir eye

Acivir cream for cheap to...

Look through Technical Studies Computer Science Engineering
Look through Technical Studies Computer Science Engineering

Many repayments are generally safely...

habermedya
TEDBİRLER ALINSIN …
TEDBİRLER ALINSIN …
NAZMİ HIDIROĞLU ‘NUN ARKADAŞLARI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI… TEDBİRLER ALINSIN … NAZMİ HIDIROĞLU UNUTULMADI… Değerli mezunlar, veliler, öğrenciler ve katılımcılar, Bugün burada Tarsus amerikan koleji ogrencileri olarak; tren garında bulunmamızın sebebi...
3 Aralık 2018 15:51
Font1 Font2 Font3 Font4

NAZMİ HIDIROĞLU ‘NUN ARKADAŞLARI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI…
TEDBİRLER ALINSIN …

NAZMİ HIDIROĞLU UNUTULMADI…

Değerli mezunlar, veliler, öğrenciler ve katılımcılar, Bugün burada Tarsus amerikan koleji ogrencileri olarak; tren garında bulunmamızın sebebi sadece kardeşimiz Nazmi’nin daha önceden alınmayan tedbirler yüzünden aramızdan ayrılması DEĞİL, bununla beraber ülkemizin büyük ve hazin bir sorunu olan tren kazalarını sesimizle duyurarak toplumun her kesimine ULASTIRMAKTIR.

Kardeşimiz Nazmi HIDIOĞLUNUN hayatını kaybettiği kazadan yaklaşık bir yıl sonra Çorlu’da 24 kişinin ölümüyle sonuçlanan ve hepimizi yürekten üzen bir tren kazası daha ne yazik ki GERCEKLESMISTIR.

Bu kazadan bir ay sonra yine Mersin tren hattında gerçekleşen başka bir tren faciası 19 yaşında olan bir gencin hayatını ALMISTIR. Bizim günlük hayatimizda yeri olan ve çoğumuzun her gün kullandığı tren yollarının denetiminde ve yapımında çok fazla ihmaller olması hepimiz için büyük TEHLIKE TESKIL ETMEKTEDIR. Kardeşimiz Nazmi’nin hayatını kaybetmesi yine aynı nedenlerden ve denetim eksikliğinden DOLAYIDIR.

Nazmi’nin hayatını kaybettiği hemzemin geçidinde olaya karışan bariyer görevlisinin bu işi yapmaya yeterli olmadığı, bununla birlikte 19 işçinin bu kadar tehlikeli bir alanda eğitimsiz olması, ve belediyeye, işçilerin eğitim alması gerektiğini belirten bir yazı yazılmasına rağmen hiçbir şey yapılmamış, geçit TECRUBESIZ ve EGITIMSIZ kişilerin sorumluluğuna bırakılmıştır.

Kaza akşamı kaydedilen, 1 ay sonra ortaya çıkan telsiz kayıtlarında da belli olduğu üzere bariyer görevlisinin bariyerleri erken açmasından dolayı kaza GERCEKLESMISTIR.

Bariyer kulübesinin konumu oradan geçebilecek her taşıtın görüş alanını kapatıp, yolu kontrol etmesini ve treni görmesini engellemektedir ve hala bu bariyer kulübesi amacına uygun hale getirilmemiştir. Bu kadar işlek bir gecit olan hemzemin gecidinde yayalar ve araçlar için herhangi bir alt geçit veya üst geçit bulunmaması, kayıplara neden olabilecek başka bir IHMALDIR. Yaya ve taşıtları tren yolundan ayıran bariyerlerin, önem arz eden bir iş için işlevsiz olması kazaya neden olan başka bir EKSIKLIKTIR. Zira olası ve acil bir durumda görevlinin kapaması ya da açması gerektiğinde bariyerlerin otomatik olmamasından dolayı bariyer görevlisinin tamamen keyfi hareket edip bariyeri erken açmasinin sonucunda kaza GERCEKLESMISTIR.

Bahsi geçen olay yerinde belediyenin ve emniyetin mobese kameralarının çalışmamasının yanında trenin de ön kamerasının çalışmaması da çok büyük bir EKSIKLIKTIR.

Belirlenen tüm bu ihmaller sadece taşıtlar için değil, tüm yayalar ve fiziksel engeli olan her vatandaş için de tehlike teşkil etmektedir. Bunun gibi göz ardı edilen ihmaller yüzünden can alan bu kazanın ilk ve son olmadığını bilerek, ülkemizde hayata verilen değerin bu olmaması gerektiğini göz önünde bulundurarak daha fazla kazaların ve ölümlerin olmaması için gerekli yaptırımların uygulanması adına yetkilileri görevlerine çağırmak bizim için bir ZORUNLULUKTUR.

Görevlilerin, özellikle de insan hayatlarından sorumlu görevlilerin işlerini daha özenli yapması gerektiğini ve ölümlerden sorumlu kişiiyle ilgili olan yaptirimi kurum ve kuruluşların kınama cezasıyla geçiştirdiğinden ötürü daha fazla kaza gerceklesmekte olduğunu belirterek gerekli makamlardan suçluların yaptırım gücü olan cezalar ile cezalandırılmasını ve konu hakkında daha bilinçli kişilerin bu sorumluluk ile görevi almasını görmek tüm milleti rahatlatacak olan bir gelişme OLACAKTIR.

Daha aydınlık, daha güneşli günleri, insanların bu tür görülebilen ama önlemi bir türlü alınamayan ihmaller yüzünden hayatını kaybetmediği günleri, az önce sayılan kazaların son kazalar olduğu günleri gelecek nesillere taşımak için hem topluma hem de yetkililere ve makamlara ulaşabilmeyi amaçlayan bu basın toplantısında sesimize ses olup, daha gür çıkmamızı ve daha fazla kişiye ulaşmamızı sağladığınız için TESEKKUR EDERIZ


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa