-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

TARSUSTA 100 BİN TL LİK SOYGUN

17:33:36 | 2020-01-02

Mersin’in Tarsus ilçesinde bir şüpheli son işinde yakayı ele verirken, iş yerinde 100 bin TL telefonla yakalandı. İş yeri güvenlik kamerasına yakalanan zanlı, rahat hareketleri ile dikkat çekti.
Edinilen bilgiye göre, 30 Aralık 2019 tarihinde saat 02.00 sıralarında bir ihbar alan polis ekipleri, olay yerine geldi. Ganyan bayii ve telefon satış bayilerinde hırsızlık olayı meydana geldiğini tespit ettiler.
İş yerinin kameralarını inceleyen Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği Ekipleri, yaptıkları çalışmada olayın M.A. adlı şüphelinin yaptığını tespit ettiler. Şüphelinin yakalanması için başlatılan çalışmada, 31 Aralık 2019 tarihinde Şehit Mustafa Mahallesinde bir işyerinde suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan M.A. şüphelinin üzerinde 1 adet marka, model ve seri numarası bulunmayan 6.35 çapında tabanca ile birlikte, silaha ait şarjör içerisinde 3 adet fişek ele geçirilirken,
şüphelinin kullandığı tespit edilen 33 NUK plakalı araçta arama yapıldı. Araçta yapılan aramada, ganyan bayiinden çalınan 1000 TL değerinde çeşitli markalarda sigara, telefon bayiinde çalınan yaklaşık değeri 100 bin TL’lik çeşitli markalarda 44 adet cep telefonu ve çeşitli telefon ve teknoloji aksesuarları, başka bir işyerinde çalınan 1 adet laptop ve 1 adet masaüstü bilgisayar, bir motosiklete ait plaka ele geçirdi.
Telefon bayiinde güvenlik kamerasına yakalanan M.A. işyerinde bulunan telefonları çantasına koyduğu görüldü. Çantaya sığmayan telefonları da montun ceplerine koyduğu görüldü.
ETİKET :  

Tümü
1