-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

Tarsus'ta açık doğalgaz rögar kapakları tehlike saçıyor

Tarsus'ta Semt Arasında Bulunan Rögar kapakları tehlike arz ediyor

13:42:20 | 2020-09-22

AÇIK DOĞAL GAZ RÖGARLARI TEHLİKE SAÇIYOR
 
Mersin’in Tarsus İlçesinde açık bırakılan doğalgaz rögarları mahallede yaşayan vatandaşları ve muhtarı çileden çıkarttı. 
 
Anıt mahallesi 0313 sokak içerisinde bulunan ve mahalle çocukları ile vatandaşların mesire alanı olarak kullandıkları Dede Korkut Parkı yanındaki iki doğalgaz rögarlarının aylardır açık kaldığı geçici olarak üstü kapatılsa da tehlike saçmaya devam ettiği görüldü. 
Parkı ve kaldırımı kullanmak isteyen vatandaşların ve çocukların zaman zaman bu açık doğalgaz çukurlarına düştüğünü belirten vatandaşlar sorunlarının aylardır çözülmemesine tepki gösterdi. 
Mahalle sakinleri ve Anıt Mahallesi Muhtarı şunları söyledi. 
Röportaj Halk
Gördüğünüz gibi doğalgaz borularının ağzı açık bir şekilde. Günde buradan yüzlerce insan geçiyor. Masustan kapatmaya çalışıyorlar ama hurdacılar çalıyor. Açık kalıyor, geçen bir küçük çocuk girmişti. Bir an önce b u sorunun halledilmesini istiyoruz dedi. 
 
Bunun içine ateş falan düşse onca çoluk çocuk top oynuyor. Yani ateş atılsa bu havaya uçacakmı. Yani bunun kapatılmasını istiyoruz. Kimsenin canı yanmadan kapatılmasını istiyoruz dedi. 
 
Muhtar Mustafa Naci Güllü
Mahallemizde yapılan doğal gaz çalışmasında konulan rektörel bağlantı çalışması için yapılan çukurlar geçici süre ile kapatıldı ancak hurdacılar üzerindeki malzemeler demir aksanı olduğu için çalıyorlar açık kalıyor. Vatandaşı hayati tehlikesi meydana çıkıyor. Çocuk parkımız var parka giden çocuklar rahat gidip gelemiyor. Buranın biran önce kapatılmasını ve geçici değil kalıcı çözüm yapılmasını istiyoruz dedi.
ETİKET :  

Tümü
1