-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

KAYMAKAM OTCU'DAN MESAJ

TARSUS KURTULUŞUNU KUTLUYOR

01:30:52 | 2019-12-27

TARSUS KAYMAKAMI KADİR SERTEL OTCU’NUN TARSUS’UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98’İNCİ YILDÖNÜMÜ DOLAYISI İLE YAYIMLADIĞI MESAJ

Birinci Dünya Savaşı sonrasında Anadolu’nun güneyinde işgal edilen şehirler arasında Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ sözünün vücut bulduğu Tarsus bu işgale karşı teşkilatlanarak büyük bir direniş ve destana imza atmıştır.

Tarsus halkının işgal kuvvetlerine eşsiz direnişi neticesi ve vatanın diğer bölgelerindeki zaferler sonucunda Fransızlar27 Aralık 1921’de Tarsus’tan çekilmek zorunda kalmıştır.

Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşu sırasında yaşananlar, bu milletin vatanı için verdiği mücadelenin en güzel örneğini oluşturmaktadır.

98 yıl önce yokluk ve imkânsızlıklar içinde kazanılan bu mücadele bugün bizlere kültürüne sahip çıkan, onu koruyan ve yaşatan bir toplumun, daima birlik ve beraberlik içinde sonsuza kadar yaşayacağını göstermiştir.

Bu vesileyle, 27 Aralık Kurtuluş Gününde bu toprakları bize vatan kılan, ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü uğrunda canlarını hiçe sayan aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla, gazilerimizi saygıyla anıyor, tüm Tarsuslu hemşerilerimin 98’inci Kurtuluş Yıldönümünü kutluyorum.

Kadir Sertel OTCU
Tarsus Kaymakamı
ETİKET :  

Tümü
1