-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

ESKİ BİNALAR TEHLİKE SAÇIYOR

21:35:11 | 2020-09-14

Mersin’in Tarsus ilçesinde bulunan mekruh ve terk edilmiş evler mahalle sakinlerini tedirgin ediyor.
Çocukların zaman zaman oyun oynamak için bu tip evlere girdiğini gören aileler yetkililerden yardım isterken yine terk edilmiş ve harabe görünümlü evlere uyuşturucu bağımlısı kişilerinde kullandığını dile getiren mahalle sakinleri “bir an önce bu evlerin altında kimse kalmadan bir felaket yaşanmadan yıkılsın” istiyor. 
Kent merkezi dahil bir çok mahallede bulunan bu tip evlerin yıkılması için Emniyet Müdürlüğü ve Tarsus Belediyesi yetkilileri bir çalışma yaparak onlarca terk edilmiş evleri tespit ederek mal sahiplerine ulaşmaya çalışıyor. 
Tarsus’un farklı bölgelerinde yaklaşık 150 adet bu tip evler olduğu biliniyor. 
Mahallelerinde terk edilmiş evlerin olmasından dolayı tedirginlik yaşayan 
Roportaj : Ramazan Üstündağ 
“bu binaların bir an evvel yıkılması lazım. Çünkü bu binalar etrafa tehlike saçıyor. Çocuklar giriyor. Uyuşturucu içiyorlar. Can güvenlikleri yok çocukların. Mahalle çocukları içine girip oynuyorlar, yıkılması uygundur yetkililerden yardım istiyoruz” dedi. 
Roportaj : Tevfik Gencal
“Valla bu binalar yıllardır böyle. Oturan yok oturanlarda zaten kimliği belirsiz giren çıkan belirsiz. Çor çocuk giriyor, hadi başına bir şey gelse yıkıldığını düşün bir yandan ne üdüğü belirsiz adamlar giriyor çocukların başına kötü bir şey gelecek diye korkuyoruz. Geceleri buralarda içki içiliyor, korkunç bir yer oldu birkaç tane var böyle yerler” dedi. 
Roportaj :
Sibel Turaç
“buranın yıkılmasını ve bir şeyler yapılmasını istiyoruz. Giren çıkan belirsiz içiciler giriyor buraya çocuklarım var burada, korkuyoruz bir şey olacak dedi.
ETİKET :  

Tümü
1