-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

Aile;"BİZ ÇOCUKLARIMIZI SEVEMİYORUZ."

08:16:21 | 2020-09-18

BİZ ÇOCUKLARIMIZI SEVEMİYORUZ.
Yaraları onları tutmamıza engel oluyor.
 
Halk arasında 'kelebek hastalığı' olarak bilinen Epidermolozis Bülloza hastalığı ile mücadele eden Mehmet Can ve Yağmur kardeşlerin babası Kayhan Göküş, benim çocuklarım ömür boyunca bu hastalıkla yaşayacak ama medikal tıbbi malzemelerimizi alamıyoruz dedi. 
 
Mersin’in Tarsus ilçesi 82 Evler Mahallesi’nde yaşayan Kayhan ve Merve Göküş çifti, çocukları 5 yaşındaki Mehmet Can ve 3 yaşındaki Yağmur’da doğumdan itibaren ortaya çıkan ve tıptaki adı 'Epidermolozis Bülloza' olarak tanımlanan kelebek hastalığı ile mücadele ediyor. 
Bu hastalıkla yaşamaya alıştıklarını ve kabullendiklerini belirten Göküş ailesinin en büyük problemi ise hastalıkla ortaya çıkan yaralarda kullanılması gereken medikal yara örtüsünü alamamak.
CEBİMDE KÜRDAN GİBİ İĞNE İLE GEZİYORUM.
 
Baba Kayhan Göküş, her aile gibi bizde çocuklarımızı tutmak onları dokunarak sevmek istiyoruz ancak bunu yapamayan bir aileyiz. 
Çünkü çocuklarımızın vücudunda bir ömür boyu kalacak olan ve sürekli kanayan yaraları nedeniyle ellerimiz vücutlarına yapışıyor”dedi. 
Roporataj baba Kayhan Göküş
 
“çocuklar kelebek hastası biz hastaneden iki aydır yara örtüsü alamıyoruz. Cumhurbaşkanlığı tarafından ödenipte hastaneden alamadığımız örtü bezlerini. Bundan iki yıl önce yine aynı sorun olmuştu. Televizyonlara çıktık ben çokta memnun değilim televizyonlara çıkmaya ama çocuklarımın yarası sürekli yapışıyor. Malzeme olmadığı için pansuman yapamıyorum. Yara örtüsü elimizde kalmadı. Hastaneye ne zaman gitsek ihale ihale diyorlar. Bitmeyen bir ihale var. 
BİZ HER ANNE BABA GİBİ ÇOCUKLARIMIZI SEVEMİYORUZ. 
Biz her anne baba gibi çocuklarımızı sevemiyoruz. Çocuklarımızın bir yerini tuttuğumuz zaman su topluyor yara oluyor. Her tarafı yara bere içinde kalıyor. İki çocukla zor durumda kalıyoruz. 
BEN KİMSEDEN YARDIM İSTEMİYORUM
Ben kimseden yardım istemiyorum. Yardım etseler bana bir defa ederler. Oda bana yetmez. Şöyle yetmez. Benim çocuğum ömrünün sonuna kadar bu hastalıkla savaşacak. Ben devletimizden devlet hastanesinden istiyorum yara örtülerimi verdilermi hiçbir sorunum yok. Benim çocuklarım bu şekilde yaşar gider dedi.
ETİKET :  

Tümü
1